Budowa domu to z pewnością jedno z największych wyzwań w naszym życiu. Jest to ogromne przedsięwzięcie, bardzo kosztowne i wymagające. Na realizację naszych marzeń idzie mnóstwo pieniędzy, energii i naszych nerwów, bo proces ten trwa dosyć długo i może być męczący. Mimo tych przeciwności, coraz więcej ludzi decyduje się na budowanie domu od podstaw. Dzięki temu zyskuje się wspaniałe miejsce do życia, w okolicy która nam się podoba i ogromną przestrzeń do urządzenia, co może być bardzo przyjemnym doświadczeniem. Jeśli na dodatek wynajmiemy ekipę budowlaną, która wybuduje dla nas dom, wtedy możemy sobie oszczędzić wiele stresów.

Zabezpieczenie domu pod wieloma względami

Nowy dom trzeba odpowiednio zabezpieczyć pod wieloma względami. Jedną z najważniejszych czynności jest ocieplenie domu, by był on jak najbardziej wydajny i energooszczędny. Ocieplenie domu to także spore wyzwanie, zważywszy na gabaryty takiego budynku, ale raz ocieplony dom będzie już zawsze dobrze ogrzany i zabezpieczony przed stratą ciepła, chłodem, wiatrem czy mrozem.

Ocieplenie poddasza

Równie istotną kwestią jak ocieplenie samego domu, jest także ocieplenie poddasza. Nie zawsze robi się to w przypadku nowo powstałych domów i później ma się spore straty ciepła w domu. Ponieważ to właśnie przez dach ucieka najwięcej ciepła. Przez to też jeśli nie ociepli się poddasza już na etapie wykańczania w domu, wcześniej czy później będzie trzeba zrobić remont w domu i to poddasze ocieplić. Ocieplić poddasze można zawsze, wystarczy wybrać jeden z najlepszych sposobów, by skutecznie zapobiec uciekaniu ciepła przez dach z domu.

Najciekawsze metody ocieplania poddasza

Decydując się na remont poddasza, koniecznie trzeba zrobić jego ocieplenie. Jest kilka sposobów w jakich można to zrobić. Najpopularniejszą metodą ocieplania poddaszy od wielu lat, jest ocieplenie wełną mineralną. Ten produkt ma doskonałe właściwości termoizolacyjne, co więcej jest łatwo dostępny i bardzo szybko się go montuje. Wystarczy zakupić odpowiednią ilość wełny mineralnej, specjalną folię oraz mocowania do wełny i już można się zająć montowaniem wełny na poddaszu. Takie rozwiązanie jest dosyć tanie i ekonomiczne, co więcej nie trzeba nikogo wynajmować do wykonania takiej pracy, bo można się tym zająć samemu.

Całkiem inną, bardziej innowacyjną metodą ocieplania poddasza, jest ocieplanie pianką poliuretanową. Zwykle tego typu metoda ocieplania poddaszy jest stosowana w nowoczesnym budownictwie w przypadku nowo powstałych domów, jednak nie ma żadnych przeciwskazań co do tego, by ocieplić poddasze tą metodą w czasie remontu starszego domu. Ocieplanie pianką jest na pewno bardzo szybkie. Co więcej ta metoda izolacji jest bardzo dobra, poddasze zostanie perfekcyjnie ocieplone i ciepło nie będzie uciekać z domu. Koszt takiego zlecenia zależy od grubości pianki a także od metrażu, czym większa powierzchnia do ocieplenia tym większy koszt. I tego typu czynnościami, zajmują się tylko profesjonalne firmy, mające na tym polu wiele doświadczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *