Każdy doskonale wie, że dom musi być wyposażony w odpowiednie meble. Muszą one być mocne, trwałe i ładne. Znacznie trudniejsze jest jednak wybranie odpowiedniego rodzaju mebli do ogrodu. Nie tylko działają na nie znacznie bardziej destrukcyjne siły, lecz przede wszystkim muszą one być o wiele bardziej praktyczne. Często podczas szukania odpowiednich mebli do ogrodu wybierane są te w wersji drewnianej. Czy faktycznie warto się zdecydować na drewniane meble ogrodowe?

Zalety drewnianych mebli ogrodowych

Jeśli chodzi o zalety, które posiadają meble ogrodowe wykonane z drewna, zdecydowanie najważniejszą z nich jest niezwykły, bardzo ładny wygląd. Niezależnie od tego, z jakiego konkretnie są one wykonane gatunku drewna, zawsze będą zachwycały swoim wyglądem, naturalną strukturą i niespotykaną nigdzie indziej fakturą. Co więcej, meble tego typu są bardzo mocne oraz odporne na uszkodzenia. Nie ma więc ryzyka, że np. wiatr porwie krzesło i je zniszczy lub też uderzy o nie porwaną podmuchem gałęzią.

Wady drewnianych mebli ogrodowych

Niestety meble ogrodowe wykonane z drewna to również bardzo poważne wady. Zdecydowanie tą najważniejszą jest stosunkowo wysoka cena, co sprawia, że nie każdy może sobie na takie meble pozwolić. Pełny zestaw, czyli stół plus kilka krzesełek, to koszt nawet około 500 złotych. Jest to dość dużo, biorąc pod uwagę, że model plastikowy da się kupić nawet za jedną piątą tej kwoty. Nie da się również ukryć tego, że takie meble wymagają bardzo szczególnej uwagi. Nie można ich ot tak postawić w ogrodzie i o nich zapomnieć, jak o modelach plastikowych. Drewno wymaga okresowego, bardzo regularnego konserwowania, które zabezpiecza je przed działaniem wilgoci, czy też niskiej temperatury. Bez takiego działania ze strony właściciela ogrodu drewniane meble bardzo szybko staną się całkowitą ruiną. Na koniec pozostaje jeszcze kwestia wagi takich mebli, która jest naprawdę wysoka. Sprawia to, że zanoszenie ich do domu na zimę lub po prostu na noc, jest naprawdę dużym wysiłkiem i często trzeba to robić z kimś do pomocy.

Podsumowanie

Jak zatem widać, meble wykonane z drewna posiadają nie tylko swoje mocne, lecz również i słabe strony. Kluczowe w tym wypadku jest to, aby zastanowić się, które z nich są dla nas ważniejsze. Często jednak wady, nawet pomimo ich pełnej świadomości, schodzą na dalszy plan w obliczu zalet, które takie meble posiadają. Ich piękny wygląd, a także duża trwałość, nawet okupiona częstą konserwacją, staje się dla wielu właścicieli ogrodów cechą niezwykle ważną, stanowiącą podstawę decyzji o wyborze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *