Jak wybrać odpowiedni narożnik do małego salonu?

Jeżeli posiadasz mały salon, jego aranżację musisz bardzo dobrze przemyśleć. Wybór kolorystyki oraz materiałów nie jest w takiej sytuacji najważniejszy. Bardzo ważne są także meble, które będą znajdować się w Twoim salonie. Korzystne może być tutaj zdecydowanie się na narożnik. Jeśli zostanie on odpowiednio ustawiony oraz dopasowany do wnętrze będzie stanowić serce pomieszczenia.

Decydując się na odpowiedni narożnik wpłyniemy nie tylko na estetykę, ale również funkcjonalność całego pomieszczenia. Wiele osób jednak nie wie, na jaki mebel wypoczynkowy się zdecydować. Oferta producentów jest naprawdę bogata, więc często na zakupach towarzyszy nam wiele dylematów związanych z wybraniem odpowiedniego narożnika. Poniżej dowiesz się, na co warto zwrócić uwagę przy zakupie narożnika do małego salonu.

Wybór narożnika

Do małej przestrzeni z pewnością nada się narożnik w kształcie litery L. Są to bardzo popularne modele salonowych mebli. Pozwalają one na dużą swobodę przy aranżacji wnętrza. Taki mebel możemy bez problemu ustawić w kącie lub wykorzystać go do rozdzielenia różnych stref. Z tą drugą opcją jednak może być mały problem, ponieważ zazwyczaj w mniejszych pomieszczeniach zależy nam na większej przestrzeni. Decydując się na ustawienie narożnika na środku salonu, możemy zaburzyć ciąg komunikacyjny. Więcej o narożnikach w kształcie U znajdziecie na https://www.meblelargo.pl/naroznik-w-ksztalcie-u,tag.html

Tradycyjny narożnik zajmuje o wiele mniej miejsca w salonie niż tradycyjna sofa oraz fotel. Zapewnia on jednak tyle samo, jak nie więcej miejsc do siedzenia. Do narożnika możemy także dokupić dodatkowe pufy, jeżeli zależy nam na jeszcze większej ilości miejsc siedzących.

Przed zakupem danego narożnika warto wcześniej zmierzyć miejsce w salonie, gdzie będzie nasz mebel stał. Dzięki temu będziemy dokładnie znali wymiary naszego przyszłego narożnika i nie będziemy mieli problemu z dopasowaniem go do wnętrza.

Oprócz wielkości narożnika ważny jest także jego kształt. Warto tutaj postawić na minimalistyczne rozwiązania i proste, geometryczne formy. Dzięki temu zyskamy naprawdę uniwersalny narożnik, który nie będzie przytłaczał wnętrza i będzie pasował do każdego stylu pomieszczenia. Warto także mieć pewność, że kształt narożnika będzie łączył się z funkcjonalnością oraz wygodą użytkowania. Ruchome zagłówki czy funkcja wysuwu siedziska może się bardzo przydać w przypadku komfortowego czytania książki czy oglądania serialu. Wszystko zależy od tego, czy dopasujemy funkcję mebla wypoczynkowego do naszych potrzeb.

Kolor narożnika

Kolor narożnika jest bardzo ważnym elementem, który ma wpływ na optyczne powiększenie przestrzeni w naszym salonie. Warto zdecydować się w takim przypadku na jasne meble, ponieważ rozświetlają one przestrzeń i sprawiają, że pokój wydaje się nam większy. Świetnie więc sprawdzą się tutaj narożniki w kolorach beżu, bieli czy delikatnych szarości. Jeżeli zależy nam jednak na bardziej odważnym kolorze narożnika, pamiętajmy o tym, żeby ściany były jaśniejsze. W ten sposób uzyskamy odpowiednią równowagę.

Funkcja spania

Wiele osób decydując się na narożnik do małego salonu bardzo często uwzględnia funkcję spania. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, które pomaga lepiej zagospodarować przestrzenią w pomieszczeniu. Posiadając funkcję spania w narożniku możemy zrezygnować z łóżka. Tym samym mebel wypoczynkowy staje się wygodnym siedziskiem w ciągu dnia, natomiast w nocy komfortowym łóżkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *