Każdy z nas ma jakiś gust, który jest widoczny w naszym sposobie ubierania się i mieszkania. Chętnie otaczamy się przedmiotami na które lubimy patrzeć, również takimi, które odwzorcowują współczesne trendy w modzie czy dekoratorstwie. Każdy remont w domu jest okazją do zmiany aranżacji pomieszczeń, możemy je urządzić zupełnie od nowa i znowu cieszyć się powiewem świeżości w ich wnętrzach.

Sypialnia – miejsce do relaksu

Każde pomieszczenie w domu pełni jakąś funkcję ale to sypialnia pełni ważną rolę, bo służy do wypoczynku. Co jakiś czas warto odświeżyć to pomieszczenie, nadać mu nowego stylu i charakteru, dzięki temu będzie wyglądać jeszcze lepiej i będzie jeszcze wygodniejsze. Sypialnię można urządzić w dowolnym stylu, bliskim naszemu sercu. Najważniejsze to utrzymać w tym pokoju nastrój intymności, wygody i komfortu ponieważ miejsce to ma głównie służyć do spania i relaksowania się.

Boho – ciekawy styl wnętrzarski

Wśród wielu różnych stylów urządzania i dekorowania wnętrz, ciekawą propozycją jest z pewnością styl Boho. To styl, który idealnie nadaje się do sypialni, będzie się dobrze komponował z klimatem tego wnętrza. Każdą sypialnię można urządzić w stylu boho, niezależnie od tego jaki był wcześniejszy jej styl dekoratorski. Styl ten nie jest zbyt wymagający, nie trzeba więc robić wielkiego remontu by uzyskać pożądany efekt. Praktycznie każda podłoga panelowa będzie pasować do tego wnętrza, jeśli więc wcześniej były położone w tym wnętrzu panele w naturalnych odcieniach drewna, wtedy nie trzeba w ogóle tej podłogi wymieniać. Styl boho bazuje na ciepłej kolorystyce, głównie na beżach. Dlatego remontując sypialnię na modłę stylu boho, starczy pomalować ściany na ten odcień i dodać nieco dodatków, które są charakterystyczne dla tego stylu.

Dodatki do sypialni boho

Dodatki, które się dodaje do sypialni urządzanej w stylu boho to głównie plecione dywaniki, wzorzyste zasłony, wiszące makramy na ścianach i w oknach, słomiane ozdoby, szklane wazony i płócienne poszewki na kołdrę i poduszki. Ten styl jest bardzo charakterystyczny, tak jak wyróżnia się w modzie, tak też wyróżnia się w dekoratorstwie. Przy remoncie warto przygotować sobie kilka wieszaków na ścianach, na których powiesi się różne ozdoby w stylu boho. Jeśli chodzi o łóżko, główny element sypialni, to powinno być ono proste, drewniane, porządnej jakości i powinno stanowić punt centralny pomieszczenia. Ważnym elementem sypialni urządzonej w stylu boho jest oświetlenie. W sypialni światło ma zapewniać kameralny nastrój, ma dodawać intymności. Dlatego już na etapie prac remontowych, warto uwzględnić nowe oświetlenie w sypialni by później już nie zniszczyć świeżo pomalowanych ścian czy wykończonych sufitów.

Remontowanie i urządzanie sypialni, jest bardzo przyjemnym zajęciem. Na pewno przy pracach remontowych przyda się pomoc jakiegoś fachowca, głównie w kwestii kładzenia podłogi czy montażu oświetlenia. Ale już malowaniem czy tapetowaniem ścian, można się zająć samemu i nie zajmie to dużo czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *