W dzisiejszych czasach coraz więcej czasu spędzamy w domu. Nowoczesne technologie sprawiają, że wiele spraw, które kiedyś musieliśmy załatwiać osobiście, obecnie możemy załatwić bez wychodzenia z domu. Co ciekawe nawet pracę zawodową możemy obecnie wykonywać zdalnie, co jeszcze parę lat temu było nie do pomyślenia. Większość prac biurowych można robić zdalnie, bez konieczności wyjeżdżania do pracy. Jeśli jednak mamy taką możliwość i chcemy zacząć pracować w swoim domu, musimy sobie do tego zorganizować odpowiednią przestrzeń, gdzie będziemy mieć ciszę i spokój.

Domowe biuro – gdzie je urządzić?

Aby stworzyć w domu biuro, trzeba znaleźć na to odpowiednie miejsce. Powinno ono być w miarę oddalone od strefy w domu, gdzie rodzina spędza dużo czasu. Nie powinno ono się także znajdować zbyt blisko kuchni ani blisko drzwi wejściowych. Takie biuro powinno się znaleźć jak najdalej od centrum domu, jeśli nie mamy w domu wolnego pomieszczenia które można by zaanektować na biuro, wtedy będzie trzeba dobudować sobie małą dobudówkę. Jeśli jednak jakieś pomieszczenie z tyłu domu się do tego nadaje, to warto sobie takie domowe biuro stworzyć.

Od czego zacząć remont biura?

Jeśli pierwszy raz urządzamy biuro w domu, wtedy troszkę się natrudzimy przy tym zadaniu. Będzie trzeba wymienić podłogę w tym pomieszczeniu i wykończyć ściany. Najlepiej w małym biurze sprawdzi się podłoga panelowa w ciemnej kolorystyce drewna. Taka podłoga będzie bardzo praktyczna a na dodatek doda przytulności temu wnętrzu. Jeśli zaś chodzi o ściany to powinny one być stonowane a zarazem energetyzujące, ich kolor ma pobudzać do myślenia i działania ale też pozwalać na skupienie się przy pracy. Jeśli ściany wymagają gruntownego remontu, to jeszcze przed nałożeniem na nie farby trzeba je zagipsować, wygładzić i wyszlifować, by były idealnie gładkie. Dopiero potem można nałożyć farbę albo tapetę, jeśli takie wykończenie ścian nam bardziej odpowiada.

Oświetlenie w biurze

Już na etapie wykańczania ścian w czasie remontu, koniecznie trzeba się zająć oświetleniem. Najpierw trzeba ustalić jaka forma oświetlenia znajdzie się w tym pomieszczeniu i w jakich miejscach ma być najwięcej światła. Można się zdecydować na tradycyjne lampy stojące, wiszące, na oświetlenie halogenowe a nawet na oświetlenie ledowe, które w ostatnim czasie jest bardzo modne. Główne oświetlenie powinno się oczywiście znaleźć nad centralnym punktem tego pomieszczenia a mianowicie nad biurkiem. Ale na samym biurku powinna też stanąć lampka o niewielkim rozmiarze, którą będą można doświetlić komputer itp. Trzeba ustalić punkty oświetlenia jeszcze zanim pomaluje się sufit i ściany, bo później mogło by się zniszczyć wypracowany efekt. Ważną częścią biura są także meble, powinny być solidne i trwałe ale też bardzo wygodne, bo w domowym biurze spędza się czasami bardzo dużo czasu.

Domowe biuro jest idealnym miejscem do pracy zdalnej. Ale jest to też miejsce gdzie można odpocząć, zająć się błahymi sprawami, poczytać książkę, popłacić rachunki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *